No bundle url present

No bundle url present. Make sure you’re running a packager server or have included a .jsbundle file in your application bundle.

Sıklıkla karşılaşılan hatalardan bir tanesidir. Bu hatanın çözümü birden fazladır. Bunları sırasıyla belirtelim.

Çözüm #1:

Bu çözüm oluşan hatanın giderilmesinde en çok kullanılandır. Özellikle de yeni bir modül ekledikten sonra böyle bir hata ile karşılışırsak yüksek ihtimal bu čözüm işimize yarayacaktır.

Metro bundler (launch packager command) terminalini (komut satırı) kapatalım. Daha sonra proje dosyası içerisinde olacak şekilde bir terminal (komut satırı) açalım. Oraya şu komutu girelim.

npm install

Gerekli yüklemeler tamamlandıktan sonra uygulamamızı tekrardan başlatalım. react-native run-android ya da react-native run-ios.

Çözüm #2:

Hatamız iOS cihazda oluşuyorsa Xcode kaynaklı bir durum olabilir. Bunun için Xcode ile projemizi açalım. Projenin içerisinde yer alan Info.plist dosyasına tıklayalım. Information Property List bölümünün altındaki App Transport Security Settings kısmına gelelim.

Info.plist -> Information Property List -> App Transport Security Settings

Daha sonra App Transport Security Settings kısmında + tuşuna basarak Allow Arbitrary Loads elemanını ekleyelim. Bunun yan kısmındaki alana da YES diyelim.

App Transport Security Settings + Allow Arbitrary Loads -> YES

Teşekkürler.